• BITCOIN
  60521,145
  % 4,27
 • ETHEREUM
  1125
  % 2,49
 • XRP
  1.574359
  % -1,77
 • BITCOIN CASH
  1815,159
  % 1,07
 • LITECOIN
  431.472
  % 0,20
 • COSMOS
  16.28
  % -1,29
 • CARDANO
  0.282351
  % 0,77
 • TETHER
  5.67
  % 1,31

Altın Fiyatı Tahminleri

Altın Fiyatı Tahminleri

ALTIN FİYATI Araştırma ve Diğer Yıllara Göre Karşılaştırma

 • Altın, çok yıl süren kama tatilinden sonra güçlü görünmeye devam ediyor
 • Fiyat eylemi iyi davranmaya devam ettiği sürece uzun süre odak noktası olmaya devam ediyor

Altın Fiyatı Tahminleri Geçtiğimiz hafta, kısa vadeli yükseliş eğilimi / kama oluşumundan kısa vadeli yükseliş eğilimi ile birlikte küçük bir yükseliş gördük.

Yeni bir haftaya girerken, altın borsasında  geçen haftanın ikinci yarısından itibaren tutmak için altınları izleyin ve 1420’nin üzerinde kalın. Fiyat Mayıs ayındaki gelişmekte olan trend çizgisine göre biraz daha düşük olabilir, ancak daha ideal olacak Son konsolidasyon paterninin üst kısmı çok fazla ihlal edilmeden tutulursa.

Son kama içindeki kesin bir düşüşün sadece kısa olması ya da daha da güçsüz olması gerekecek, belki 1375/60’taki kırılma seviyelerine geri dönülmesi önemli bir risk haline gelecektir. Önceden dirençli dönme desteğinin üzerinde durma durumunda, yüksek seviyeli seyir yumuşak olmayabilir, ancak ‘alıcı’ olmaları mümkün olan ticari dipler ve konsolidasyonlar vermelidir.

Bir sonraki küçük direnç alanı 1488’de 2013 seviyesinde seyrederken, bir sonraki ana direnç bölgesi 2011/13 tepme işleminin alt kısmına, 1520/60 civarında gelmiyor. Uzun vadeli bakıldığında, çok yıllı kama dayalı öngörülen hedef 1700 yakındır.

Altın Fiyatı Tahminleri

ALTIN HAFTALIK GRAFİK (DAHA YÜKSEK FİYATLAR İÇİN UZUN VADELİ KAMA SONU POZİSYONLARI)

ALTIN HAFTALIK GRAFİK

ALTIN GÜNLÜK GRAFİK (DUR-KALK YOLU OLABİLİR)

ALTIN GÜNLÜK GRAFİK

Bu haftanın başlarında, Pazartesi günkü altın fiyat tahminimizde, “ sıkıntı karşısında sorunlu – risk iştahı için gelişmiş bir ortam. Altının gelecekteki beklentileri için iyi bir gösterge olduğu öne sürülmüştü . Gerçekten de, geçtiğimiz üç hafta boyunca konsolide ettikten sonra, altın fiyatlarındaki artışın yanı sıra altın fiyatları da 2019 seviyesine yükseldi. Fed faiz oranlarını düşürmeden başka bir şeye bakmayın ve yatırım için iyi bir araştırma içine girmeniz gerekebilir.

Pazar katılımcıları tarafından hem Fed fon vadeli işlemlerinin hem de Euro dolar sözleşmeleri. Federal Rezervin Temmuz Fed toplantısında agresif bir faiz indirimi döngüsüne başlayacağını öne sürdüğü anlaşılıyor. Altın fiyatlarındaki en önemli etken mayıs ayı sonundan bu yana rağbet gören bu gelişmelerin çok az şüphe yoktur. Hem Fed fonları hem de Euro dolar‘lar için, faiz beklentileri bu hafta kısa bir süre içinde keskin hareketlenme yerine, bu hafta 10 baz puan civarında bir düşüş yaşadı. Genel olarak, Fed fonları 2019’da% 50’lik 75 bps’lik faiz indirimi şansı ile fiyatlanıyor. Buna karşılık, kısa vadeli ABD Hazine tahvili getirileri, geçtiğimiz birkaç ay boyunca daha düşük olacaktır.

Altın Çeşitleri Nelerdir?

Altın Çeşitleri 4000 yılı aşkın süredir insanlar tarafından takı olarak ve yatırım aracı olarak kullanılan, ülkelerin ekonomilerini belirleyen altın günümüze gramaj ve kalitesine göre farklılıklar göstermektedir. Altın fiyatındaki son durum ve Bu altınların özellikleri çoğu kişi tam olarak bilinmediği için hangi altınları alacakları konusunda kararsız kalmaktadırlar. Özellikle yatırım yapacak kişilerin zarar etmemek adına hangi altını alabilecekleri konusunda bilgi vermeden önce altın çeşitleri için fark oluşturan saflık, gramaj

İlgili İçerik

Altın Fiyatı Çok Düşüş ve Yükseliş Göstermese de En Trend Yatırımlar Arasında Yer Almaktadır.

Altın Fiyatı Tahminleri ve Altın volatilitesi dün saat 17.45’te yeni bir yılın en yüksek seviyesini belirledi, ancak o zamandan 15.64’e düştü. Bu haftanın başlarında. “daha ​​yüksek altın fiyatları için bir taban oluşturuyor olması gerektiğini” (altın fiyatında daha fazla aşağıdaki altın teknik analiz incelemesinde sürekli yüksek seviyelere çıkacağını) önerdik. Bu hareketlerin çoğu, son 24 saat içinde ABD Doları yükselişi sebebiyle Fed faiz oranlarında düşüşe geçti .

Altın Borsasında Teknik Analiz: Günlük Fiyat Tablosu (Ekim 2016 – Temmuz 2019)

Altın Borsası Günlük Fiyat Tablosu

Belirsizliğin bir ölçüsü olarak, Temmuz ayındaki altın volatilitesinin son hamleleri. ABD-Çin ticaret savaşının yarattığı belirsizlik ve Fed faiz oranları üzerindeki sonuçlarına kadar izlenebilir. Diğer varlık sınıfları artan oynaklıktan hoşlanmazken (nakit akışları, temettüler, kupon ödemeleri, vb. Gibi daha fazla belirsizlik sinyali verir) değerli metaller belirsizliğin altının ve gümüşün güvenli çekiciliğinin çekiciliğini artırdığı için yüksek oranlı dönemlerinden faydalanmalıdır.

Altın Fiyatı Teknik Analizi: Günlük Grafik (Temmuz 2018 – Temmuz 2019)

Altın Fiyatı Analizi

Altın Fiyatı Tahminleri 24 Haziran tarihli araştırma notunda, Altın Fiyatlarında son durum , XAU / USD Tarafından Uzun Vadeli Ralli İçin Yüksek Bir 2019 Yüksek Kuruluma Vurdu” , altın fiyatlarında uzun vadeli yükseliş hedefleri belirlendi.

Belirtilen ilk kilit seviye , altın fiyatının % 100 Fibonacci’nin Ağustos 2018’den düşük. Şubat 2019’dan yüksek ve Mayıs 2019’un düşük seviyesine yükselen 1452.72 olarak belirlendi.

1452.72’deki% 100 Fibonacci’nin uzatılmasının bir sonucu olarak, artık bir tur kar elde etmenin mümkün olduğunu düşünmek için sebep var.

Altın Fiyatı Tahminleri ve Kısa vadeli bir konsolidasyon süresinin ortaya çıkabileceği inancını güçlendirmek. Bugün altın fiyatlarındaki gerilemenin Haziran Fed toplantısından bu yana gerçekleşen 1381.62-1439.14 yan aralığına geri döndüğü gerçeğidir.

Bu amaçla, altın fiyatları günlük 21-EMA’yı kaybetmediği sürece, 30 Mayıs’ta yükselen bar / anahtar tersine çevrilen boğa dışının yükselişinden bu yana kapanmayan hareketli bir ortalama, o zaman uzun vadeli olduğuna inanmak için hala iyi bir neden var. Yükseliş tahmini ( yükseliş ters baş ve omuz paterni karşısında ) geçerli kalır.