• BITCOIN
  60501,343
  % 4,24
 • ETHEREUM
  1121
  % 2,14
 • XRP
  1.571032
  % -1,98
 • BITCOIN CASH
  1815,535
  % 1,07
 • LITECOIN
  431.513
  % 0,27
 • COSMOS
  16.24
  % -1,53
 • CARDANO
  0.282119
  % 0,69
 • TETHER
  5.67
  % 1,33

Findeks Kredi Notu nedir nasıl hesaplanır

Findeks Kredi Notu nedir nasıl hesaplanır

Findeks Kredi Notu 

İki büyük uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu, Customary&Poors ve Moody’s Türkiye’nin kredi notunu düşürdü. Uzun Vadeli TL Mevduat kredi notu A3”den Baa1”e indirilmiştir. Toplam masraflara kredi açılış ücreti ve vergiler dahil edilmiş olup, krediye göre farklılık gösterecek olan sigorta masrafları” bu formda yer alan aylık ve yıllık maliyet oranlarına dahil edilmemiştir. Yapı Kredi hakim ortaklarından UniCredit SpA’nin Finansal Güç (BFSR) notunun Negatif İzleme”ye alınmasının ardından, Yapı Kredi’nin hissedar desteğine bağlı olarak “Baa2” olan Uzun Vadeli TL Mevduat notunu da izlemeye almıştır.

Kredi notuyla ilgili birçok kişinin öncelikle merak ettiği kredi kullanabilmem için kredi notum kaç olmalı” sorusudur. Bu sorunun cevabı, başvuru yapmış olduğunuz bankaya ve gelir durumunuza göre değişiklik gösterecektir. Ancak bir genelleme yapmak gerekirse kredi puanınız 1.500 ve üzerinde ise kredi çekmek için uygunsunuz denilebilir. Not Danışmanım Hizmeti tek başına alınabildiği gibi Gold Danışmanlık ve Premium paketleri ile birlikte alınarak daha uygun koşullarda sahip olunabilir. Bu paketler, aynı zamanda Findeks Kredi Notu ve Danger Raporu bilgilerini de içerdiğinden yıl boyunca tüm finansal bilgiler kontrol altında tutulabilir.

Kredi notu Öğrenme

Kredi notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Hesaplama

Kredi notu ayın kaçında yenilenir?” sorusuna dilimiz döndüğünce, tecrübelerimiz el verdiğince yanıt aramaya çalıştık. Sizler de kendi deneyimlerinizi aşağıda yer alan yorum bölümü aracılığıyla bizlerle paylaşabilir ya da sorularınızı iletebilirsiniz. Hindistan’da şahıslar için kredi değerlendirmesi yapan kredi büroları Credit score Information Bureau (India) Restricted (CIBIL) ve Credit Registration Workplace (CRO)’dir. Ticarî kredi değerlendirme kuruluşları arasında CRISIL ve ICRA sayılabilir.

Findeks Kredi Notu Sorgulama

İyi ve kötü kapanmış krediler, teminatlı veya teminatsız mevcut borç bakiyeleri ve limitler dikkate alınarak hesaba dahil edilmektedir. Kısa Vadeli Türk Lirası kredi notu B”den F3”e yükseltilmiştir. Findeks Kredi Notu kapsamlı bir algoritma yardımıyla hesaplanır. Finansal hayattaki her tür değişiklik ve bazen zamansal değişimler de Findeks Kredi Notunu etkileyebilir. Daha detaylı bilgi almak için Not Danışmanım hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Örnek olarak ele alırsak, tablodakine benzeyen bir rapor sunan banka, puanlaması 1 ile 699 aralığında olan yani “En Riskli” olan grubu hiç değerlendirmeye almadan otomatik kredi crimson başvurusu veren bir sistem kurabilir. Aldığınız kredi ve kredi kartlarının ödeme düzeni. Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu izlemeye aldığını duyurdu. Moody’s’den yapılan yazılı açıklamada, Türkiye’nin Ba2” seviyesindeki kredi notunun, gelecek dönemdeki makro ekonomik politikalara yönelik belirsizlik gerekçesiyle izlemeye alındığı bildirildi.

Bu ödeme planı, seçtiğiniz kredi ürününde sizi bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, başvurunuza kesin onay taahhüdü içermemektedir. Başvurunuzun kesin onay alması, sunacağınız bilgi ve belgeler üzerinden Bankamızca başvurunuza istinaden yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecektir. Kredi başvurusu yapmanız kredi notunuzu düşürmez ancak çok fazla başvuru yapmanız bankalarda olumsuz bir izlenim oluşturabilir. Yani son bir ay içerisinde 10 kredi başvurusu yaptıysanız, kredi için yeni başvuru yaptığınız banka bu durumu riskli” olarak kabul ederek kredi talebinize onay vermeyebilir.

Akbank konut kredisi nasıl alınır

Akbank konut kredisi nasıl alınır ve uyulması gereken kriterler Konut alımı gibi önemli konular hayati önem taşımaktadır. Çünkü alacağınız konutta bir ömür geçireceksiniz ve yaşlılık döneminizde dahi kullanışlı bir yapıya sahip olması sizi rahat ettirecektir. Eğer kredi alımı yapmak istiyorsanız öncelikle satın alacağınız eve hızlı bir şekilde karar vermemelisiniz. Hayatınızı geçireceğiniz ev hem sizi rahat ettirecek hem de hayallerinizi süsleyecek güzellikte olmalıdır. Üstelik yeni yapım binalara yönelim göstermeniz deprem sırasında

İlgili İçerik

Findeks Kredi Notu Kredi Danışmanı

Kredi Danışmanlarımız sizi arayıp Raporunuzu yorumlayarak isterseniz tarafınıza mail yolu ile ulaştırılacaktır. Findeks Kredi Notu , uzun yıllardan beri Bankaların kredi kararı verirken baktıkları önemli bir referans notudur. Bankalar dışında; diğer finansal kurumlar, reel sektör ve bireylerin referans aldıkları finansal bir karedir. Findeks Kredi Notunu hemen bu linke tıklayarak alabilirsin. İstediğin anda Findeks Kredi Notu’na ulaşmak için Findeks üyesi olman yeterli.

S&P son olarak Mayıs ayında Türkiye’nin yabancı para cinsinden kredi notunu “BB”den “BB-“ye, yerli para cinsinden notunu “BB+”dan “BB”ye düşürmüştü. Uzun Vadeli Yabancı Para kredi notu BB-den BB”ye yükseltilmiştir. Notun görünümü ise, Türkiye’nin kredi notu görünümünün 19 Şubat 2010’da Durağan”dan Pozitif”e yükseltilmesi sonucu, Durağan”dan Pozitif”e yükseltilmiştir.

Yapı Kredi’nin Uzun Vadeli Yabancı Para kredi notu ve Uzun Vadeli Ulusal Para kredi notu BBB” olarak teyit edilmiştir. Yazılı açıklamada, “Fitch’in bakış açısıyla enflasyonda istikrarlı düşüş, kredibilite, para politikasında bağımsızlık ve ekonomik büyümede azalmaya tolerans ile mümkün. Buna dair beklentiler ve ekonomide yapısal reformlar belirsizliğini koruyor.” ifadelerine yer verildi.

Kuruluştan yapılan açıklamada, Türkiye ‘nin uzun dönem kredi notunun “Ba2″den “Ba3″e düşürüldüğü, görünümünün de “negatife” çevrildiği belirtildi. Birleşik Krallık’ta kişiler hakkında kredi değerlendirmesi yapan başlıca “kredi referans acentaları” Experian, Equifax ve Callcredit’tir. Evrensel bir kredi skoru yoktur, her kredi kuruluşu kendi belirlediği kıstaslara göre potansiyel müşterilerini değerlendirir.

YORUMLAR YAZ
 • Türkiye finans taşıt kredisi – Dolarda Son Durum2 ay önce
 • […] Findeks Kredi Notu nedir nasıl hesaplanır […]