• BITCOIN
  58127,328
  % 0,11
 • ETHEREUM
  1148.91
  % 5,69
 • XRP
  1.57
  % 6,51
 • BITCOIN CASH
  1792.08,501
  % 3,62
 • LITECOIN
  418.8
  % 4,49
 • COSMOS
  19.36
  % 5,10
 • CARDANO
  0.277299
  % 5,62
 • TETHER
  5.69
  % -0,43

Kredi Kartları Arasındaki Fark Nedir

Kredi Kartları Arasındaki Fark Nedir

Kredi Kartları Arasındaki Fark nelerdir ve hangi kredi kartları seçilmeli ve alırken nelere dikkat edilmeli. Durumunuz için en iyi seçimi yapmak, güvenli ve teminatsız kredi kartlarının tam olarak ne olduğunu anlamakla başlar.

Güvenli ve güvenli olmayan kredi kartları arasındaki fark nedir

Tüm kredi kartları eşit olarak oluşturulmuş gibi görünebilir. Ancak bu durum böyle değil.

Teminatsız kredi kartları
Bir teminatsız kredi kartı harcama limiti ile ilişkili bir teminat vardır. Herhangi bir teminat olmadan, kartınız “teminatsız” olarak adlandırılır.

Teminatsız bir kredi kartıyla, harcama limitiniz borç verene kredi riskiniz esas alınarak belirlenir. Borç veren, kredi limitinizi belirlemek için kredi puanınız, kredi raporunuz, geliriniz ve ödeme geçmişiniz gibi faktörleri kullanacaktır.

Bugün piyasada gördüğünüz çoğu kredi kartı teminatsız kartlardır. Eğer teminatsız kredi kartınızı ödemediyseniz , borç verenin sürekli tahsil etme çabalarından başka bir talebi olmaz. Bu, ödenmemiş bakiyenizi bir kredi bürosuna bildirmeyi, sizi dava etmeyi, ücretlerinizi ödemenin yasal bir yolunu bulmayı veya ödenmemiş borcunuzu üçüncü taraf bir toplama kurumuna geçirmeyi içerebilir.

Güvenli kredi kartları

Bir güvenli kredi kartı aşağı koymak gerekmektedir teminatı nakit desteklenmektedir. Nakit depozito, kredi kartı harcamalarınıza karşı teminat görevi görür, bu nedenle borç veren için “güvenli” bir kredidir.

Güvenli bir kredi kartıyla harcama limitiniz , depozito tutarınıza göre belirlenir. Kredi limitinizi artırmak istiyorsanız, daha büyük bir depozito yatırmanız gerekecektir. Bazı durumlarda borç veren, sağlam bir ödeme geçmişine sahipseniz daha büyük bir teminat talep etmeden kredi limitinizi artırabilir.

Bugünün piyasasında daha sınırlı güvenli kredi kartı seçeneklerine sahipsiniz. Ancak, genellikle adlarında “güvenli” oldukları için kolayca ayırt edilirler.

Kredi Kartları Arasındaki Fark Nedir

Sizin için en iyi seçenek nedir?

Her iki tür kartın da değeri vardır, ancak hangisi sizin için en iyisi?

Güvenli kredi kartları

Kredi geçmişiniz çok azsa veya hiç yoksa , güvenli bir kredi kartı kredi oluşturmanın bir yolu olabilir. Akıllıca kullanıldığında, tüm kredi kartları kredi oluşturmanıza yardımcı olabilir. Ancak, yeni başlıyorsanız, güvenli bir kredi kartıyla yolda kalmak daha kolay olabilir. Büyük miktarlarda ücret almak, vaktinizi zamanında ödemek ve kredinizin artmasını izlemek için kredinin kullanımının düşük kalması gibi adımları atın .

Eğer varsa kötü kredi , güvenli kredi kartı seçenekleri kredi puanı yeniden kredi limitini güvenliğini sağlamak için bir yol sunar. Özellikle kötü kredi nedeniyle, elinizde bulunan teminatsız kredi kartı seçenekleri yüksek ücretler veya faiz oranları ile gelebilir.

Kredi dosya masrafları geri nasıl alınır

Kredi dosya masrafları geri nasıl alınır : Türkiye kredi çekip dosya masrafı almayan hiç bir banka yok. Bu dosya masrafları çektiğimiz krediden düşülse de  kredi bitiminde Tüketici Mahkemelerine Baş vurarak Kredi Dosya Masraflarını Geri Alma Hakkımız Mevcuttur. Ülkemizde bir çok insan hakkını arama konusunda yetersizdir. Bunu bilen fırsat düşkünleri insanlarımızı çok kolay avuçlarının içine almaktadır. Bilinçli tüketicinin az olmasından dolayı sürekli haksızlıklar olmaktadır. Haksızlığa uğrayan

İlgili İçerik

Teminatsız kredi kartlarının aksine, kredi limitiniz depozito olarak ödeyebileceğiniz paraya dayanmaktadır. Güvenli bir kredi kartıyla, aracınızın içinde yaşamak ve borç tehlikelerinden kaçınmak daha kolay olabilir.

Kredi kullanmakta zorlanıyorsanız veya kredi geçmişiniz zayıfsa, çalışmak için güvenli bir kredi kartı bulmalısınız. Kredinizi yeniden oluşturduktan sonra, düşük faiz oranlarından ve ödül programlarından yararlanmak için güvenli olmayan bir kredi kartına geçmeyi seçebilirsiniz .

Güvenli bir kredi kartında neler aranmalı

Güvenli kredi kartınızın kredinizi yeniden oluşturmanıza yardımcı olacağını umuyorsanız, kartınızı dikkatlice seçmeniz gerekir. Tipik olarak, güvenli kredinizle ilgili olarak mevcut kredinizin büyük bir bölümünü alabilecek ücretler vardır. Düşük ücretli bir kart bulmanız gerekiyor.

Ayrıca, sağlayıcının kredi kartı etkinliğinizi bir kredi kurumuna düzgün şekilde rapor etmesini sağlamalısınız. Aksi takdirde krediniz iyileşmeyecektir.

Teminatsız kredi kartları

Teminatsız kredi kartları

Kredi Kartları Arasındaki Fark Güvenli olmayan bir kredi kartının en cazip yararı, başlangıçta para yatırmanız gerekmeyecek olmasıdır. Yüksek kazançlı bir tasarruf hesabı ya da emeklilik tasarruflarınızı başlatmak gibi güvenli bir kredi kartıyla ödeme yapmak yerine bu para için başka planlarınız olabilir .

Güvenli olmayan kredi kartları genellikle güvenli kredi kartlarından daha düşük faiz oranları sunar.

Ayrıca, teminatsız kredi kartları tipik olarak faydalı olabilecek ödül programları sunar. Güvenli kartlar nadiren ödüller sunar. Sık sık seyahat milleri, geri ödeme ve daha fazlası gibi ilgi alanlarınıza uygun bir ödül programı bulabilirsiniz .

Eğer sağlam bir kredi puanına sahipseniz ve kredi kullanmakta rahatsanız, güvenli olmayan bir kredi kartıyla ilerlemelisiniz.

Güvenli kredi kartları, kredi puanınızı oluşturmanın veya yeniden yapılandırmanın iyi bir yoludur, çünkü para yatırma işleminiz le desteklenen iyi kredi alışkanlıklarını uygulama fırsatı sunarlar.

Bununla birlikte, kredinizi etkin bir şekilde kullanmaya zaten başlamışsanız, teminatsız bir kart daha iyi bir seçim olabilir. Güvenli olmayan bir kartla, daha düşük masrafla daha iyi ödül programlarından yararlanabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
 • Kredi Puanı – Kredi notu – Findeks kredi notu – Dolarda Son Durum7 gün önce
 • […] öbürlerinden fazla ödeme yapmadıysanız, ilkin yüksek bakiye kartını yatırmaya odaklanın. Kredi kartı borcunu iyi mi ödeyeceğinize dair başka pek oldukça strateji var, sadece bu, kredi […]