• BITCOIN
  58127,233
  % 0,11
 • ETHEREUM
  1148.91
  % 5,69
 • XRP
  1.57
  % 6,51
 • BITCOIN CASH
  1792.08,453
  % 3,62
 • LITECOIN
  418.8
  % 4,49
 • COSMOS
  19.36
  % 5,10
 • CARDANO
  0.277299
  % 5,62
 • TETHER
  5.69
  % -0,43

Kredi Notu Arttırmak İçin 8 Kanıtlanmış Adım

Kredi Notu Arttırmak İçin 8 Kanıtlanmış Adım

Kredi Puanınızı Arttırmak İçin 8 Kanıtlanmış Adım

Kredi notu genel finansal refahınız üstünde büyük bir tesiri vardır. İyi bir puan, yeni bir otomobil satın almanıza, ilk evinizi satın almanıza yada bir tek yurt haricinde dinlendirici bir dinlence geçirmenize destek olacaktır. Bir tek, iyi bir kredi puanı olmadan , yüksek faiz oranları ile üzülecek yada asla kredi alamayacaksınız.

Daha da kötüsü, kötü krediniz sizin suçunuz bile olmayabilir. Kredi raporlama endüstrisinde kısa sürede meydana getirilen bir FTC emek vermesi şok edici sonuçlar verdiğini belirtti. Tüketicilerin yüzde beşi, minimum bir kredi raporunda hatalara maruz kaldı; o denli şiddetliydi ki, krediler için daha yüksek faiz oranları ve sigorta için daha yüksek primler ödemeye niçin olacaktı.

Bu düşük bir sayı benzer şekilde görünebilir, yalnız şunu göz önünde bulundurun: üç ana kredi raporundan birinde hata tespit eden tüketicilerin averaj yüzde 20’si puanlarını o denli yükseltti ki, düşük risk seviyesine yükseldiler, özetlemek gerekirse daha düşük haklara hak kazanabildiler. faiz oranları.

Kaç tüketici hataları tanımlamak için raporlarını denetim etmedi? Ve yapsalardı ne kadar tutum edebilirler? Her her neyse ki, kredi raporunuzu ve puanınızı iyileştirmenin mümkün olan en iyi oranları almanızı sağlayacak yasal ve etik yollar var.

Kredi Notu Arttırmak İçin 8 Kanıtlanmış Adım

Adım 1: Bankalar Yada Findeks Kuruluşundan Kredi Raporu Alın

Kredi puanlarımızın üçünün de iyileştirilmesine yönelik ilk adım, her raporun bir kopyasını sipariş etmek ve hatalar için gözden geçirmektir. Bir parasız kredi raporu her vatandaşın bir senelik olarak kullanılabilir.

Kredi notu Bankalardan ve findeks kredi raporunuzu alabilir bununla beraber, Bazı bankalar kredi çekerken kredi notumuza bakarak size ücretsizde notunuzu söyler ve  ek bir ücret ödemeden kredi notunuzu öğrenmiş olmuş olmuş olursunuz. Kredi dosyanız sebebiyle kredi yada iş reddedilmişse, bu yıl aslına bakarsan parasız bir rapor almış olsanız bile parasız bir kredi geçmişi raporu alabilirsiniz.

Adım 2: Doğruluk Kontrolü

Kredi notu Raporu hazırlandıktan sonrasında, okuyun ve listelenen bilgilerin doğruluğundan güvenli olunuz. Pek oldukça bileşen FICO puanınızı etkilemekte.

Yalnızca bir miktar yanlış yada negatif bilgiyi ortadan kaldırmak, puanınızın kredi kazanma şansınızı önemli seviyede iyileştirmesine ve artırmasına niçin olabilir. Alternatif olarak, daha düşük bir kredi bakiyesi benzer şekilde, puanınızı yükseltmeye destek olabilecek bazı pozitif yönde bilgiler bulabilirsiniz. Doğru bilgileri güncellemek yada eklemek, puanınızı kolayca artırabilir.

Kredi Raporunuz Doğruluk Denetim Sıralaması

 • Hatalı miktar borcu: Borçlu meblağ yanlış listeleniyor sa, rapor kullanımınızı yada kullanılan kredi miktarını doğru şekilde yansıtmaz. Yüksek kullanım, kredi puanlarınızı negatif yönde etkileyebilir.
 • Bir başkasına ilişkin hesaplar: Bir borcun geri ödenmesini alamadıysanız, sizin bile olmayabilir. Bilinmeyen borçlara itiraz edilmelidir.
 • Yanlış suçlamalar : Maddeler, zamanında ödenmiş olsalar bile, geç ödenmiş olarak listeleyebilirler. Geç ödemeler kredi notumuza zarar verir ve tartışmalı olmalıdır.
 • Tahsilat hesaplarının yanlış raporlanması : Tahsilat şirketleri, yalnızca istenmeyen tüketicilerin parasını almak için bir kredi raporu hakkında informasyon vermek mevzusunda ünlüdür. Informasyon yanlışsa, tartışılmalı.
 • Çoğaltılmış tahsilat hesapları: Bir hesap yada borç yalnızca bir kez listelenmelidir. Aynı kuruluş tarafınca yada rakip kuruluşlar tarafınca birden oldukça kez listeleniyor sa, bir sıralama dışındaki çoğumuz kaldırılmalıdır.
 • Yanlış değerlendirme bilgileri: Bir değerlendirme yanlış listeleniyor sa itiraz edilmelidir; kararlar bir kredi puanına zarar verebilir yada bir kredi sağlama kabiliyetinizi etkileyebilir. Bilginin “bir oldukça” doğru olsa bile karar hakkında yanlış olan herhangi bir informasyon münakaşaya niçin olabilir.

Adım 3: Yanlışlıklara Tartışmak

Kredi notu içerisindeki Hatalar tespit edildikten sonrasında, başarıyla tartışılmaları gerekir. Negatif bir unsur raporda kalmış olduğu sürece puanınızı düşürür. Bundan dolayı, kredi puanlarınızı iyileştirmenin en iyi yolu, bu hataların mümkün olduğunca çoğunu gidermektir. Bunu, kredi bürolarıyla ilgili yanlış negatif bilgilere itiraz ederek yapabilirsiniz.

Bir tüketici kredi raporunda bir maddeye itiraz etmek istediğinde , ürünü listeleyen işletme yada işletmenin doğru bulunduğunu ispatlaması gerekir. Tahsilat hesapları için, tahsilat acentesinin , talebin 30 günü içinde borcun doğrulanması yada kanıtlanması yada malın çıkarılması gerekir. En iyi sonucu elde etmek için doğrulama talepleri, teslimat kanıtı ile birlikte yazılı olarak gönderilmelidir.

Şirket borcu kanıtlama edemezse, ödemeyi kaldırmaları gerekir. Eğer eğer olmazsa, borcun kredi notu kurumu ile tartışılması gerekir. Bir ihtilaf mektup şeklinde yada çevrim içi olarak gönderilebilir ve raporlama kurumunun borcunu onaylamasını yada kaldırmasını gerektirir. Negatif informasyon kaldırıldıktan sonrasında, kredi puanlarınız da bir artış görmelisiniz.

Kredi Notu Nasıl Yükselir

Kredi Notu Nasıl Yükselir ve Sorunsuz Kredi Nasıl Çekilir Kredi notu hayatımızda en önemli konulardan biri haline gelmiş bulunmaktadır. Kredi puanı düşük ve bunu nasıl yükseltiriz işte size kredi puanının en etkili yükseltme işlemi. Kredi notunu artırmanın yolları  aşağıda  detaylı bir şekilde açıklaması yapılmıştır. Bir ev satın almaya veya yeni bir işe başvurmaya çalışsanız da, kredi puanınız hayatınızın birçok farklı alanını etkiler. FICO kredi notunuz 300 ila

İlgili İçerik

4. Adım: Faturalarınızı Zamanında Ödeyin

Kredi raporunuzda pozitif yönde bir ödeme geçmişine haiz olmak, puanınızın% 35’ini tesirinde bırakır ve bu da en büyük katkıda bulunan faktördür. Doğrusu kredinizi geri almanın en iyi yolu aylık ödemelerinize ayak uydurmaktır. Kredi kartı şirketleri ve ipotek borç verenleri genel olarak yaptıkları halde, tüm alacaklılar zamanında ödemelerinizi bildirmez.

Hesabınız 30 gün yada daha oldukça suçlu olursa, neredeyse tüm alacaklılar geç ödemeyi bir yada daha oldukça kredi bürosuna bildirebilirler. Bu puanınızı önemli seviyede sabitleyecektir ve her 30 günde bir kötüleşir.

Geciken ödemeler ek olarak tahsilât ve tahsilâtlara yol açabilir, özetlemek gerekirse ödenmemiş borcunuz bir tahsilat kurumuna satılır. Bu, kredi puanınız için hiçbir iyilik yapmaz ve hakikaten oldukça büyük bir düşüşe niçin olabilir.

Tekrarlayan aylık ödemeleriniz için otomatik satmaca ödemesine kaydolarak başarı için kendinizi ayarlayın. Bankanızdan yada her bir alacaklıdan geçebilirsiniz. Hesabınızdaki paranız olduğu sürece, tüm faturalarımızın zamanında yerine getirildiğinden güvenli olabilirsiniz. Peşinden ay sonrasında arkanıza yaslanıp kredi notunuzun artışını seyredebilirsiniz.

Adım 5: Borcunuzu Öde

Kredi notunuzun bir sonraki en önemli kısmı ne kadar borcunuz olduğu. Bu kısmı ele almanın birkaç değişik yolu vardır. İlk sorun, taksit borcu ile döner borcu olmaktır.

Aradaki fark, taksitli borcun tertipli olarak aylık ödemelerle belirlenmiş bir vadesi olmasıdır. Bir otomobil krediniz, bir ipotek yada öğrenci krediniz var ise, o süre aslına bakarsan taksit borcu var. Bu, diğeri borçlu borç türünden daha pozitif yönde bir halde ele alınmaktadır. Bu kredi kartlarıyla ilişkili.

Aylık bir ödeme yapılmadı ve istediğiniz benzer şekilde daha oldukça borç ödeyip alabilirsiniz. Kredi raporunuzda iyi görünmüyor şundan dolayı ona bağlı hiçbir varlık (otomobil yada ev benzer şekilde) yok. İlk ilkin döner borca ​​odaklanarak puanınıza destek olun.

Peşinden, her bir kartta kullanılabilir kredi limitinizin ne kadarının kullanıldığına bir bakın. Bir kart maksimuma çıkarılırsa, kredi puanınız etkilenecektir. Bakiyenizi, her şeyi tek bir kart üzerine koymak yerine (faiz oranlarının karşılaştırılabilir olduğu varsayılarak) birkaç değişik kart içinde dağıtmak daha iyidir.

Uzmanların bir oldukça, mevcut kredinizin% 35’inden fazlasını ödemenizi önerir. Buna kredi kullanım oranınız denir. Sizinkinin% 35’ten yüksek olması durumunda, bu borcun en kısa sürede ödenmesi için kesinlikle çalışmak isteyeceksiniz.

Kredi kartları için herhangi bir hesaptan kaçınmaktan kaçının. Birden fazla karta dağıtılan aynı oranda borç, birinde maksimize edilmiş bakiyeye haiz olmaktan daha iyidir, diğerlerinde ise bakiye yoktur. Her hesap% 30 kullanım altında tutmak için çekin. Faiz oranları ve ücretlerin karşılaştırılabilir bulunduğunu varsayarak, bu taban çizgisini kullanmak borcunuzu iyi mi ödeyeceğinize öncelik vermenize destek olabilir.

6. Adım: Krediyi Görevli Olarak Kullanın

Borcunuzu denetim altına aldığınızda, bilhassa de döner borcunuz olduğunda, kredinizi görevli bir halde kullanmaya devam ettiğinizden güvenli olun. Kredi kartınızı kullanmak fena değil. Aslına bakarsak, bir oldukça kredi kartı şirketi zamanında ödeme bildirdiğinden, güçlü bir kredi geçmişi oluşturmak için muhteşem bir yoldur .

Kredi kartınızı kullanmanıza gerek olmasa bile (ki bu muhteşem), her ay bir tek bir yada iki satmaca ödemeyi ve son ödeme tarihinden ilkin bu ödemeyi yapmayı düşünün. Kredi puanınız için bu ödeme geçmişini hızla düzenleyeceksiniz.

Mevcut geçmişinizden dolayı kredi kartı almakta sorun yaşıyorsanız, endişelenmeyin, Bu teknikle iyi bir kredi kurmanın bir yolu var. Daha geleneksel bir karta doğru adım adım bebek olarak hizmet veren güvenli bir kredi kartı edinin .

Güvenli bir kartla, bir güvenlik depozitosu olarak kullanılmak suretiyle ayrı bir hesaba belirli oranda para koyacaksınız. Kredi limitiniz sonrasında bu miktara eşittir, bu yüzden 500 $ koyarsanız, 500 $ kullanılabilir krediniz olur.

Bir şeyi eğitim ederken, her ay hala faturanızı güvenlik depozitosu dışındaki fonlarla ödersiniz. Kartınızı kapattığınızda yada geleneksel bir taneye yükselttiğinizde bu parayı geri alırsınız.

Adım 7: Pozitif Hesapları Açık Tutun

Kredi notu , hesaplarınızın ne kadar süre açık kalmasından, bilhassa de pozitif yönde olanlardan da etkilenir. Belirli bir kredi kartı kullanmasanız ve ödenmemiş bakiye yoksa bile, birkaç yıl süresince açık kaldıysa, açık tutmayı düşünün. Puanınız, kredi kartlarınızın averaj yaşını hesaba katar şundan dolayı daha uzun bir ödeme kaydına haiz olduğunuzu gösterir.

Kredi notu çok düşük olsa da bir çok banka maaş bordrosu bakarakta kredi kartı vermektedir.Kredi kartlarına haiz olmakta yeniyseniz, bu bölgeyi aşmanın bir yolu var. Başkasının hesabında yetkili bir kullanıcı olabilirsiniz. O süre tüm geçmiş raporunuzda görünmelidir. Doğrusu, kredi kartı sekiz senedir açıksa, bunu kendi kredi raporunuza yansıtabilirsiniz.

Kapak tarafında, eğer o kişinin ödeme geçmişi zayıfsa, kredi notunuz zarar görebilir. Ek olarak, karttaki fahiş alımlardan ücret almayacağınız ve borcunuz olan her şeyi ödeyeceğiniz mevzusunda size güvenmeleri gerekir. Ya da bir tek kartın bir kopyasını alamadı, bu yüzden bir ayartma olmaz.

Bir tek hesap yaşı için kredi kartınızı açık tutamayacağınız bir örneği de belirtmekte yarar var. Bu, kartı kullanma lüksünün senelik ücretini ödüyorsanız olur. Ücretin maliyetini büyük seviyede aşan ödül puanları alırsanız sorun değil. Fakat kullanmadığınız bir kart için yılda 100 dolar ödüyorsanız, muhtemelen cüzdanınızda bulunmaya değmez.

Adım 8: Kredi Taleplerini En Aza İndirin

Kredi notu iyileştirmenin son bir yolu sık sık kredi kontrollerinden uzak durmaktır. Bu, birkaç kredi kartı ve kredi başvurusu yapmaktan geliyor. Ayrı bir alacaklı yada borç verenden onay almak için başvurduğunuzda, kredi raporunuzda bir soruşturma bulunur. Her biri bir yıl süresince puanınız dan düşülen birkaç noktaya kadar ekler. Soruşturma iki yıl süresince orada listelenecek.

Bir tek, birkaç hafta içinde aynı tipte bir kredi arıyorsanız, o süre bu tek bir sorgulama olarak sayılır. Borç verenler, en iyi teklifi bulmak istediğinizi takdir eder. Bir tek her ay yeni bir kredi kartı için müracaat yapıyorsanız, bir ya da iki kaşını kaldırmak zorundalar. Bu yüzden bir tek ihtiyacınız olduğunda kredi başvurusu yapmak ve stratejik bir halde düşünmek en iyisidir.