• BITCOIN
  58108,670
  % 0,11
 • ETHEREUM
  1148.77
  % 5,69
 • XRP
  1.57
  % 6,51
 • BITCOIN CASH
  1791.87,597
  % 3,62
 • LITECOIN
  418.79
  % 4,49
 • COSMOS
  19.36
  % 5,10
 • CARDANO
  0.277341
  % 5,62
 • TETHER
  5.69
  % -0,43

Kredi Notu Nasıl Yükselir

Kredi Notu Nasıl Yükselir

Kredi Notu Nasıl Yükselir ve Sorunsuz Kredi Nasıl Çekilir

Kredi notu hayatımızda en önemli konulardan biri haline gelmiş bulunmaktadır. Kredi puanı düşük ve bunu nasıl yükseltiriz işte size kredi puanının en etkili yükseltme işlemi. Kredi notunu artırmanın yolları  aşağıda  detaylı bir şekilde açıklaması yapılmıştır.

Bir ev satın almaya veya yeni bir işe başvurmaya çalışsanız da, kredi puanınız hayatınızın birçok farklı alanını etkiler. FICO kredi notunuz 300 ila 850 arasında değişecek ve puanınız ne kadar yüksekse, o kadar iyidir. Ancak, yaptığınız önceki mali hatalardan dolayı puanınız istediğinizden düşükse ne olur? Ne yazık ki, kredi puanınızı bir gecede yükseltmenin bir yolu yoktur. Ancak, iyi finansal seçimler yaparak, kredi puanınızı hızlı bir şekilde geliştirmek mümkündür.

Kredi Puanınızı Artırmanın 7 Yolu

Kredi Puanınızı Artırmanın 7 Yolu

Biraz zaman ve çaba ile, kredi notunuzu yükseltebilir ve finansal durumunuzu dramatik bir şekilde iyileştirebilirsiniz. İşte kredi notunuzu arttırmanın yedi kolay yolu.

1. Kredi raporunuzu izleyin

Kredi notu istediğinizden düşükse, yanlış öğeler aşağı sürüklüyor olabilir. FTC’ye göre , tüketicilerin% 5’i kredi raporunda en az bir hatayla karşılaştı.

Her yıl kredi raporunuzun bir ücretsiz kopyasını almaya hakkınız vardır. Bu yüzden başka bir şey yapmadan önce, üç büyük kredi bürosuyla iletişime geçin ve raporunuzun bir kopyasını isteyin.

Üç raporun tümüne sahip olduktan sonra, hataları dikkatlice inceleyin. Rapor yanlış bilgi içeriyorsa, derhal bu suçlamaları itiraz etmeniz gerekir.

Raporunuzdan kaldırılmamış modası geçmiş koleksiyonlara da dikkat etmelisiniz. Yasal olarak, bu maddeler yalnızca yedi yıl boyunca kredi raporunuzda kalabilir. Bundan daha uzun sürerse, bu ögelerin kaldırılmasını isteyebilirsiniz .

2. Kredi kullanım oranınızı düşürün

Kredi kullanım oranınız, toplam kredi limitiniz ile kıyasla harcadığınız kredi miktarıdır. Diyelim ki bir kredi kartınız var ve kredi limitiniz 1000 $. Zaten 800 $ harcıyorsanız, o kart için kredi kullanım oranınız % 80’dir.

Bu önemlidir, çünkü FICO puanınız şu beş kategori kullanılarak hesaplanır :

 • Ödeme geçmişi: 35%
 • Borçlu tutarlar:% 30
 • Kredi geçmişi uzunluğu: 15%
 • Yeni kredi:% 10
 • Kredi karışımı:% 10

Kredi notunuzun üçte biri, şu anda borçlu olduğunuz tutara göre belirlenir. Yani, birden fazla kredi kartı çıkardıysanız ve hepsi doluysa, bu puanınızı incitir.

Yüksek kredi kullanım oranı, borç verenlere temerrüt riski için daha yüksek bir risk altında olduğunu gösterir. Bu yüzden puanınızı hızlı bir şekilde iyileştirmenin en iyi yollarından biri kullanım oranınızı düşürmek için eski bakiyeleri düşürmektir.

Kredi Notunu Artırmanın Yolları

Kredi Notunu Artırmanın Yolları : Günümüzde sık sık başvurulan banka kredileri için yapılan başvurularda bankalar için en önemli değerlendirme aracı kredi notları bir başka adı ile kredi skorları olmaktadır. Bankalar kredi başvurusu yapan herkesin ilk olarak kredi notuna bakar kredi notunun bu nedenle bankalar için oldukça önemli olduğunu söylemekte fayda var. Kredi notu oluşturulurken birçok farklı değişkene bakılır. Bu değişkenler sizin tahmin ettiğinizden çok daha fazla sayıda olmaktadır. Kredi notunuz

İlgili İçerik

3. Yetkili kullanıcı ol

Kredilerini onarmaya çalışan bireyler genellikle kendilerini zor durumda bulurlar. Kredi notunuzu iyileştirmek için borç para almanız gerekir, ancak kredi puanınız çok düşükse hiç kimse size borç vermek istemez.

Bunun bir yolu var ve başka birinin kredi kartı hesabında yetkili kullanıcı olmak deniyor . FICO puanınızı tamir ederken o kişinin mükemmel kredisinden faydalanabilirsiniz. Bu, kredinizi neredeyse anında arttırmanıza olanak sağlar.

Ancak, kartında yetkili kullanıcı olmanıza izin veren herhangi biri size büyük bir iyilik yapıyor. Bu yüzden kartı akıllıca kullanın ve o kişinin kredisine zarar verebilecek hiçbir şey yapmayın.

4. Kredi limitinizi artırın

Kredi kullanım oranınızı iyileştirme stratejilerinden biri, borç verenden kredi limiti artışı talep etmektir. 1000 $ ‘lık kredi limitinizi 2.000 $’ a yükseltmek, kredi kullanım oranınızı hemen iyileştirmenin kolay bir yoludur. Borç verenin, kredi limitinizi, sormaya bile gerek kalmadan rutin olarak artırdığını görebilirsiniz.

Ancak, bu strateji yalnızca ek para harcamamanız durumunda işe yarar. Kredi limitinizi yalnızca kartı tekrar en üst seviyeye çıkarmak için artırmak, uzun vadede size yardımcı olmayacaktır.

5. Taksitli kredileri öde

Bu makale, kredi kartı borcunun yönetimi hakkında çok konuşur, ancak çoğu tüketicinin de bir taksit kredisi vardır. Bunun bir otomatik kredi veya öğrenci kredisi borcu olup olmadığına bakılmaksızın, bu bakiyeleri kapatmak, kredi puanınızı iyileştirmenin başka bir harika yoludur.

6. Eski kredi kartlarını kapatmayın

Kredi kartı borcunun ödenmesi sürecinde iseniz, bir kez ödeme yaptıktan sonra kartlarınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Sonuçta, kart kapalıysa, daha fazla para harcayamazsınız.

Ancak eski kredi kartlarını kapatmadan önce her zaman iki kez düşünmelisiniz, çünkü bu kredinize zarar verebilir. Bu kartı hiç kullanmasanız bile, sadece açık bırakmak, kredi puanınızı artırmamıza yardımcı olabilir.

Kullanmadığınız kredi kartlarını kapatmayı düşünmenin tek anlamı, kartın yıllık ücretlerle paraya mal olması. Aksi takdirde, hesabı açık bırakın ve karta hiç para yatırmayın.

7. Faturalarınızı zamanında ödediğinizden emin olun

Kredi notunuzu artırmak istiyorsanız, tüm faturalarınızı zamanında ödediğinizden emin olmanız gerekir. Düzenli olarak ödemeleri kaçırırsanız veya faturalarınızı geç öderseniz, çabalarınızın çoğu harcanır.

Faturalarınızı gecikmek, güvenilmez ve borç verenler için riskli bir yatırım gibi görünmenizi sağlar. Bu da sadece taksitli kredileriniz veya kredi kartlarınız için geçerli değildir. Yardımcı programlarınızı veya telefon faturanızı rutin olarak ödüyorsanız, bu kredi notunuzu incitir.

Kredi Kartları Arasındaki Fark Nedir

Kredi Kartları Arasındaki Fark nelerdir ve hangi kredi kartları seçilmeli ve alırken nelere dikkat edilmeli. Durumunuz için en iyi seçimi yapmak, güvenli ve teminatsız kredi kartlarının tam olarak ne olduğunu anlamakla başlar. Güvenli ve güvenli olmayan kredi kartları arasındaki fark nedir Tüm kredi kartları eşit olarak oluşturulmuş gibi görünebilir. Ancak bu durum böyle değil. Teminatsız kredi kartları Bir teminatsız kredi kartı harcama limiti ile ilişkili bir teminat vardır. Herhangi bir

İlgili İçerik

Kredi Puanınızı Yükseltmek Ne Kadar Sürer?

Sonuçta, kredi puanınızı yükseltmek için geçen süre, ilk olarak neden kredi puanınızın bu kadar düşük olduğuna bağlıdır. Sınırlı bir kredi geçmişinize sahip olduğunuz için puanınız düşükse, puanınızı çok hızlı yükseltebilirsiniz.

Bununla birlikte, bir krediyi varsayılan koyduğunuz veya aşırı borcunuz olduğu için kredi puanınız düşükse, bu işlemin tamamlanması daha uzun sürer. Başlamak için en iyi yer şu anda nerede olduğunuzu değerlendirmektir.

Yüksek kredi kullanım oranınız sorunsa, mevcut bakiyenizi ödemeye odaklanarak başlamak isteyebilirsiniz. Kredi oluşturmaya çalışıyorsanız , başka birinin hesabında yetkili bir kullanıcı olmayı deneyebilirsiniz.

Son olarak, kredi raporunuzda ne yaparsanız yapın kaldırılmayacak gibi görünen ögelere sahipseniz, bir kredi onarım şirketiyle bağlantıya geçmeniz zaman alabilir. Bunlar, borç onarımıyla mücadelede en iyi stratejileri bilen profesyoneller ile görüşmeyi deneyin.